Expedice ASMAT

 2002

 

Tato stránka je věnovaná expedici do centrálních hor západní části Nové Guinee, uskutečněné třemi Čechy v roce 2002. Byla inspirována  cestou, kterou před 40 lety podnikl Rakušan Heinrich Harrer. Naším cílem bylo zjistit jak se od té doby změnili lidé a přírodní i životní podmínky. Náročný trek divokou krajinou také ukázal, kde jsou hranice našich fyzických i duševních schopnosti.

Něco z fotografií pořízených na naší expedici:

 fotogalerie1  fotogalerie2  fotogalerie3  fotogalerie4

Mapy naší cesty   Náš deník

Dokumenty, tiskové zprávy

Odkazy, literatura a další informace k Nové Guinei

Pár (nekvalitních) zvuků z diktafonu: zpěvy  zvuk pralesa

Ukázky videozáběrů: Let Papuanec 1 Pochod horami  Pochod pralesem  Papuanec 2 Hory Krajina Pohled na Sumo Papuanci Vodopád Vesnice Plavba 1 Plavba 2 Agats

screensaver s fotografiemi z expedice s hudbou bez hudby

Některé suvenýry

Setkání s Harrerem

 Účastníci expedice Asmat 2002 se 5.7.2003 při pořádání festivalu tibetské kultury v rakouském Hüttenbergu setkali s Henrichem Harrerem. Tento rakouský cestovatel a dobrodruh založil v Hüttenbergu muzeum a umístil v něm část ze své velkolepé sbírky předmětů z celého světa.

Jedenadevadesátiletý Prof. Harrer, jehož cesta do nitra ostrova Nová Guinea před 40 lety se stala legendou, si se zájmem popovídal s trojicí cestovatelů, kteří kráčeli v jeho stopách. Vyslechl zprávy z jejich cesty a popřál jim mnoho zdaru na další chystané expedici do nitra brazilského pralesa. Více.

Harrerovo Museum Hűttenberg

Harrerův životopis v češtině

Harrerův životopis a údaje o Tibetu

kontakty na nás:

    Sdružení Horizont: horizont.cz@seznam.cz   www. horizont.bk.cz

    Jan Jedelský

zpět na hlavní stránku